Wiadomości z Mysłowic

Żaden bezdomny nie ucierpiał tej zimy w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-04-05 09:15

W związku z zakończeniem kalendarzowej zimy mysłowicka Straż Miejska sporządziła podsumowanie działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa osobom bezdomnym na terenie Mysłowic.

Dzięki interwencjom strażników, pomimo niskich temperatur, ani jeden bezdomny nie ucierpiał.

W okresie od listopada 2017 r. do marca 2018 r. strażnicy miejscy ponad 200 razy skontrolowali znane im miejsca przebywania osób bezdomnych. Podczas kontroli napotkano łącznie 25 osób, którym każdorazowo została zaoferowana pomoc w dotarciu do noclegowni. Część z nich korzystała z tej formy pomocy, inni decydowali się pozostać na zewnątrz. Każdorazowo bezdomni zostali poinformowani o lokalizacji punktów, gdzie mogli uzyskać wsparcie, a w przypadku stwierdzenia złego stanu zdrowia, wzywana była pomoc medyczna.

W celu zwiększenia możliwości prowadzenia działań związanych z problemem bezdomności, Straż Miejska nawiązała współpracę z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Dąbrówka Mała, która dokonywała kontroli pustostanów pod kątem poszukiwań osób bezdomnych z wykorzystaniem psów tropiących. Przeszukiwano niekontrolowane dotąd miejsca, co do których istniało podejrzenie, że mogą przebywać w nich bezdomni. Ponadto Straż Miejska przeprowadziła zbiórkę odzieży oraz środków czystości, w którą włączyły się placówki oświatowe, osoby prywatne, a także inne podmioty. Wszystkie zebrane materiały zostały rozdane potrzebującym.

Podczas minionej zimy w całej Polce 60 osób zmarło z powodu wyziębienia. Dzięki zaangażowaniu mysłowickich strażników miejskich na terenie Mysłowic nikt nie ucierpiał.

Źródło: Straż Miejska Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.