Wiadomości z Mysłowic

Zimowe hece w bibliotece!

  • Dodano: 2018-01-24 10:45

„Zimowe hece w bibliotece” to hasło cyklicznych zajęć dla dzieci z Przedszkola nr 8, jakie odbyły się w dniach 17, 18 i 19 stycznia w Bibliotece Centralnej. Na spotkaniach przedszkolaki poznawały sporty zimowe i zasady bezpiecznej zabawy na śniegu oraz wysłuchały krótkich opowiadań związanych z zimą.

Przedszkolaki miały okazję posłuchać mędzy innymi takich opiwadania E. Stadtmüller ”Jak skrzat Jagódka oswajał zimę”, L. Schneider „Zuzia jeździ na nartach” oraz P. Bourgeois „Franklin gra w hokeja”. Zaproszone do zabawy „na niby” rzucały śnieżkami – papierowymi kulkami, odpowiadały na zagadki o zimie oraz „lepiły” bałwanki w technice kolażu, które można podziwiać na wystawie w Wypożyczalni.

Nie obyło się bez rozgrzewki – gimnastyki, niezbędnej przed wejściem na lodowisko czy szusowaniem na narciarskim stoku. Po rozgrzewce dzieci ruchem i mimiką pokazywały zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana, zjeżdżanie na nartach czy jazdę figurową na łyżwach. Teraz przedszkolaki mogą tylko czekać na prawdziwą zimę, by móc bezpiecznie bawić się na śniegu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również