Wiadomości z Mysłowic

Czym jest oczyszczanie wodorowe skóry? Wskazania i przebieg zabiegu

 • Dodano: 2020-08-29 07:15, aktualizacja: 2020-08-29 07:28

W gabinetach kosmetycznych można skorzystać z różnych zabiegów oczyszczających. Jednym z nich jest oczyszczanie wodorowe. Co warto o nim wiedzieć?

Systematyczne oczyszczanie skóry ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla jej estetycznego wyglądu, ale również dla zdrowia, ponieważ zapobiega pojawianiu się zapaleń i podrażnień. Poza codziennym oczyszczaniem twarzy w domu, warto także korzystać z dodatkowych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Jedną z dostępnych procedur jest oczyszczanie wodorowe, które jest ostatnim hitem w branży.

Klientom zainteresowanym zabiegiem jak oczyszczanie wodorowe Kraków może zaoferować go w kilku różnych gabinetach. Czym dokładnie jest oczyszczanie wodorowe? Jakie są wskazania do jego wykonania? Jak przebiega taki zabieg?

Oczyszczanie wodorowe – co to jest?

Zabieg jak oczyszczanie wodorowe polega na wykonaniu oczyszczania skóry za pomocą specjalnego urządzenia, które natryskuje na nią pod wysokim ciśnieniem wodę uzupełnioną o wodór w łatwo przyswajalnej formie mikroskopijnych cząsteczek. 

Wodór jest pierwiastkiem lekkim, dobrze penetrującym skórę, który pozwala na jej dogłębne oczyszczenie. Zastosowanie wysokiego ciśnienia dodatkowo wspomaga jego działanie, co prowadzi do skutecznego oczyszczenia i złuszczenia warstwy rogowej naskórka.

Oczyszczanie wodorowe nie tylko powoduje oczyszczenie skóry, ale również ma dodatkowe zalety – wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, czyli anti-aging, redukuje wolne rodniki, które odpowiadają za przyspieszone starzenie się komórek, a także wspomaga wewnętrzną regenerację naskórka.

Zalety oczyszczania wodorowego:

 • bezinwazyjny i bezbolesny zabieg
 • dogłębnie oczyszcza skórę
 • działa jak peeling
 • wspomaga procesu regeneracyjne
 • neutralizuje wolne rodniki
 • ma działanie przeciwstarzeniowe
 • można wykonać go o każdej porze roku
 • może być łączony z innymi procedurami

Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg, który dedykowany jest dla osób w każdym wieku. Można wykonać go na praktycznie każdym typie skóry – także na skórze trądzikowej, wrażliwej, naczynkowej, dojrzałej.

Zabieg może być używany zamiast innych metod oczyszczania skóry, na przykład oczyszczania manualnego czy mikrodermabrazji.

Wskazania do oczyszczania wodorowego:

 • zszarzała skora pozbawiona życia
 • nierówna skóra
 • suchość, łuszczenie się naskórka
 • nadmierne przetłuszczanie się skóry
 • trądzik, zaskórniki, rozszerzone pory
 • oznaki starzenia się skóry

Wobec tego zabieg ten może sprawdzić się u każdej osoby, która chciałaby zadbać o swoją skórę kompleksowo. Systematyczne oczyszczanie tego typu może stanowić skuteczne wsparcie dla codziennych zabiegów pielęgnacyjnych skóry i poprawiać efektywność innych procedur gabinetowych.

Ze względu na swoje liczne zalety zabieg jak oczyszczanie wodorowe jest tak popularny i chętnie wybierany przez wielu klientów gabinetów kosmetycznych, medycyny estetycznej. Gdy także chcesz wypróbować oczyszczanie wodorowe Kraków to jedno z miast, gdzie można z niego skorzystać. Oferuje je gabinet DermaMED – Oczyszczanie wodorowe.

Jak przebiega zabieg oczyszczania wodorowego skóry?

Procedura rozpoczyna się od sprawdzenia stanu skóry oraz od wykonania jej demakijażu. Następnie specjalista przeprowadzający procedurę przykłada do niej głowicę urządzenia, które natryskuje wodę wzbogaconą o wodór pod wysokim ciśnieniem. Zabieg nie wywołuje dolegliwości bólowych.

Po zabiegu jak oczyszczanie wodorowe nie zaleca się wykonywania makijażu oraz korzystania z basenu i sauny przez 48 godzin. Dodatkowo poleca się zabezpieczać skórę przed promieniowaniem UV przez stosowanie kosmetyków z filtrem.

Dla uzyskania najlepszych efektów rekomenduje się korzystanie z zabiegu w serii. Najczęściej oczyszczanie wodorowe przeprowadzane jest 3-5 razy w odstępach co 2-4 tygodnie.

Gdy zatem chcesz oczyścić skórę dogłębnie, ale także delikatnie, wybierz oczyszczanie wodorowe Kraków to jedno z tych miast, gdzie można je wykonać. Rezultaty widoczne są od razu – skóra jest wygładzana, jednolita, nawilżona i zrewitalizowana!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.