Wiadomości z Mysłowic

Dodatkowe korzyści z wynajmu magazynów

  • Dodano: 2015-12-03 20:30

Ogromna konkurencja na rynku nieruchomości w kwestii wynajmu magazynów sprawia, że ich właściciele oferują potencjalnym najemcom coraz szerszy zakres tzw. zachęt, czyli dodatkowych korzyści. Dzięki nim najemcy zyskują spore bonusy, które wpływają na komfort użytkowania tejże powierzchni. Ciekawostką jest przy tym fakt, iż bonusy tego typu stały się już standardem i są tak samo istotne jak na przykład lokalizacja czy jakość oferowanego magazynu. Do najczęstszych zachęt zalicza się:

Partycypacja w kosztach adaptacji wnętrz

Zdarza się, iż magazyn nie jest od razu przystosowany do wymagań jego najemcy. Ten może jednak negocjować warunki, dzięki którym nastąpi odpowiednia aranżacja tejże przestrzeni. Tutaj wyróżnić można przede wszystkim dwa sposoby: właściciel na swój koszt dokonuje niezbędne poprawki bądź dokłada się do kosztów, jakie najemca musi z tego tytułu ponieść.

 Czasowe zwolnienia z czynszu

To obecnie jedna z najczęściej popularnych zachęt. Polega na zwolnieniu najemcy z opłat czynszowych za magazyn. Przez pewien okres – na przykład pierwszych 6 miesięcy obowiązywania umowy, musi on uiszczać jedynie opłaty związane z eksploatacją. Co ważne, właściciel oraz najemca mogą ustalić dowolny okres zwolnienia z opłat czynszowych, niekoniecznie musi być to początkowy okres trwania umowy. Nie istnieje jednak standaryzacja tejże zachęty. Uznaje się natomiast, iż przy podpisaniu umowy na wynajem magazynu przez okres 10 lat, najemca może być zwolniony ze średnio jednego roku płacenia czynszu.

Kolejnym bonusem, jaki związany jest z finansami to zachęty gotówkowe – zgodnie z nimi, właściciele magazynów oferują najemcy zwrot gotówki za czynsz płacony w danych okresie.

 Inne zachęty

Te dotyczą najczęściej usprawniania powierzchni magazynowej, podnoszenia jej jakości i standardów. W wyniku negocjacji umowy najczęściej to właściciel zobowiązuje się do określonego dostosowania magazynu, zgodnie z wytycznymi najemcy.

Okazuje się, że nie ma typowego systemu dotyczącego oferowania zachęt. Niektórzy, by zyskać najemcę oferują kilka z nich jednocześnie, inni informują jedynie o jednej. Wiele zależy od indywidualnych oczekiwań obu stron.

W każdym przypadku najemca powinien zwracać uwagę nie tylko na zachęty, ale i warunki  bazowe. Może okazać się, że iście atrakcyjna oferta z dodatkowymi bonusami nie będzie już tak bardzo korzystna po ich realizacji.

 Sprawdź oferty na: http://warehouses.pl/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.