Wiadomości z Mysłowic

Firma sprzątająca w biurze?

  • Dodano: 2016-04-18 14:30

Uporządkowana i czysta placówka firmowa to gwarancja dobrych warunków do pracy, ale również do przyjmowania klientów. W mniejszych firmach powstaje jednak często pytanie: kto ma sprzątać? Czy nałożyć dodatkowe obowiązki na pracowników, którzy mają i tak bardzo dużo pracy na własnych stanowiskach? A może zatrudnić na dodatkowy etat sprzątaczkę?

Istnieje rozwiązanie korzystniejsze od obu poprzednich, a mianowicie jest to wynajęcie firmy sprzątającej, która jest na tyle elastyczna, że będzie mogła wykonywać swoje obowiązki o dowolnej porze, nawet w nocy i dokładnie zadba o czystość w firmie.

Profesjonalnie i dokładnie

Pracownicy firm sprzątających cechują się zwykle dużym doświadczeniem w sprzątaniu domów prywatnych, a także placówek firmowych i dzięki temu ich praca jest dokładna, bez pominięcia żadnego zakamarka, zarówno w biurze, jak i pomieszczeniu socjalnym czy łazience. Sprzątanie biur nie polega przecież tylko na wytarciu kurzu, czy zmyciu podłogi, co daje wrażenie ogólnego ładu, ale również wymaga okresowego mycia okien, parapetów, ozdób ,ścian czy innych elementów.

Sterylna powinna być również łazienka firmowa, zawłaszcza jeżeli korzystają z niej również klienci. Czystość i ład pomaga budować pozytywny wizerunek firmy, zaś nieporządek czy nieprzyjemny zapach mogą niezwykle szybko sprawić, że klienci nie będą mieli dobrych skojarzeń z biurem. Do utrzymania należytej czystości przyczynia się używanie profesjonalnych środków oraz narzędzi do sprzątania, a tymi właśnie elementami dysponuje każda firma sprzątająca. Dzięki takim preparatom sprzątanie biur jest efektywniejsze, a ponadto można usunąć nawet oporne zabrudzenia.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dla pracowników biura oraz jego szefostwa zatrudnienie firmy sprzątającej to ewidentna oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Dzięki wyspecjalizowanej ekipie nikt nie musi wykonywać obowiązków, które do niego nie należą. Firma zajmująca się sprzątaniem szybko i sprawnie poradzi sobie z aspektami związanymi z czystością, mieszcząc się w rozsądnym budżecie. Warto pamiętać, że zatrudniając osobę do sprzątania na etat, konieczne jest płacenie nie tylko jej pensji, ale także składek na ubezpieczenia oraz podatków. Co więcej, zwykle w biurze nie ma pracy przy sprzątaniu na 8 godzin dziennie, więc jest to po prostu strata pieniędzy.


Firma sprzątająca to sposób na spora oszczędność, gdyż jedyne co należy opłacić to koszt jej usług, na przykład w miesięcznej stawce lub okresowym abonamencie. Za stosunkowo niedużą kwotę można liczyć na dokładne, kompleksowe usługi wykonywane z taką częstotliwością, jak wymaga tego sytuacja w biurze. Zazwyczaj firmy sprzątające cechują się dużą elastycznością jeżeli chodzi o czas sprzątania, ale również swoją pracę wykonują niezwykle dokładnie, mając na względzie szerzącą się konkurencję.

Rekomendacje

W jaki sposób wybrać firmę, która zajmie się obowiązkiem, jakim jest sprzątanie biur? Najlepiej skorzystać z metody polecenia. Dzięki temu możemy mieć praktycznie pewność, że dokonamy dobrego wyboru. Warto również zajrzeć na strony www firm sprzątających w regionie czy mieście i zapoznać się z referencjami. To z pewnością pomoże wybrać podmiot, z którym będzie się współpracowało najefektywniej. Zwykle firmy zajmujące się sprzątaniem oferują swoją usługę na próbę, nim trzeba będzie podjąć ostateczną decyzję. Warto skorzystać z takiej możliwości i ocenić współpracę nie tylko na poziomie dokładności sprzątania, ale również jeżeli chodzi o komunikację i elastyczność pracowników firmy.

Artykuł poleca Firma sprzątająca Mr Mopper Poznań

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.