Wiadomości z Mysłowic

Kilka pomysłów na nowoczesną kuchnię

  • Dodano: 2020-11-16 12:45

Wykańczanie domu to jedno z trudniejszych zadań. Wielu osobom wydaje się na początku, że szukanie mebli, wybieranie kolorów ścian i kupowanie dekoracji to lekkie zadanie. Z pewnością na początkowym etapie jest ono przyjemne, ale mnogość rozwiązań i czasami też presja czasowa nierzadko sprawiają, że podjęcie ostatecznych decyzji dotyczących aranżacji wnętrz przysparza sporo problemów i nerwów. Warto inspirować się innymi i szukać ciekawych projektów. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak urządzić nowoczesną kuchnię.

Minimalizm

Już od kilku lat w wielu nowoczesnych domach króluje minimalizm. Jest to styl, który wyróżnia prostota. Swoje korzenie ma w Japonii, a dokładniej w filozofii zen, według której najważniejsza jest harmonia i spokój. W kuchniach urządzonych w minimalistycznym stylu łatwo utrzymać porządek, dlatego bo są one zaprojektowane z myślą o funkcjonalności. W takich wnętrzach wszystko ma swoje miejsce, a ilość dodatków jest ograniczona. Kuchnie minimalistyczne wyróżnia jednolita zabudowa i niewielka gama kolorów. Często w takich pomieszczeniach lodówka jest zabudowana, więc nie wyróżnia się na tle mebli. To pozwala utrzymać ład. Styl minimalistyczny charakteryzuje się też użyciem szlachetnych materiałów, a nierzadko także surowych tworzyw, jak cement czy beton.

Styl skandynawski

Wiele osób pokochało styl skandynawski, który ma w sobie coś z minimalizmu, ale jednak pewne cechy charakterystyczne sprawiają, że jest on czymś zupełnie innym. Kuchnie w tym stylu są przede wszystkim jasne, przytulne i proste, a przy tym funkcjonalne. Ich głównym kolorem jest biały występujący w różnych odcieniach. Ciepła całości nadają drewniane dodatki. Często zdarza się, że szafki kuchenne są białe, a blat drewniany. Kolor biały nie pojawia się tylko na meblach czy dodatkach, ale także na ścianach. Podłogi z kolei często są drewniane. W kuchni w stylu skandynawskim nie znajdziemy zbędnych dodatków. Każdy detal jest tam dobrze przemyślany. Ten styl spodoba się osobom, które chcą uzyskać efekt harmonii, a jednocześnie zależy im na pewnej dozie nonszalancji. Stylowe dodatki i urządzenia pasujące do takich kuchni, ale nie tylko, można znaleźć na stronie https://kuchenneprzyrzady.com/.

Glamour

Nowoczesne wnętrza często kojarzone są ze stylem glamour, który można określić słowami luksus i przepych. W kuchniach glamour znajdziemy przede wszystkim meble z połyskującym wykończeniem. Często wybieranymi odcieniami są szary i czarny, chociaż nie brakuje też bardziej odważnych kolorów. Ważnym elementem pomieszczeń w stylu glamour jest oświetlenie, które powinno być dobrze widoczne i zwracać uwagę. Często wybierane są pokaźne, kryształowe żyrandole, które same w sobie stanowią oryginalną ozdobę wnętrza. Wśród dekoracji najczęściej wybierane są świece ułożone w szklanych, czasami lekko połyskujących świecznikach.

Styl eklektyczny

Chcąc urządzić nowoczesną kuchnię, można postawić na styl eklektyczny. Gwarantuje on dużą swobodę w zakresie wyboru mebli, urządzeń i dodatków. Ten styl łączy w sobie różnorodne rozwiązania i umożliwia wprowadzenie tzw. artystycznego nieładu. W kuchniach eklektycznych często wykorzystuje się meble pochodzące z różnych kolekcji, łączy się nowoczesne stoły ze stylizowanymi na stare krzesłami. Pojawia się wiele wzorów i kolorów. Ważną rolę odgrywają dodatki, takie jak plakaty czy obrazy. Urządzając taką kuchnię, można przyjąć koncepcję, w której to podstawą są stonowane meble kuchenne, a oryginalności dodają wszelkie dodatki, kolorowe krzesła i ciekawie wyglądające urządzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.