Wiadomości z Mysłowic

Kredyt gotówkowy przez Internet - jakie dokumenty będą potrzebne?

  • Dodano: 2021-01-27 15:15

Wzięcie kredytu w banku budzi wiele emocji wśród osób, które nigdy tego nie robiły albo ostatni wniosek składały kilka lat temu. Kredyt gotówkowy przez Internet może budzić jeszcze więcej wątpliwości, bo nie można spotkać się i porozmawiać z pracownikiem banku.

Tanie kredyty gotówkowe przez Internet wydają się bardzo wygodną opcją dla osób potrzebujących dofinansowania w większej kwocie. I tak jest w istocie, jednak wśród osób bez doświadczenia w korzystaniu z takich ofert pojawia się wiele pytań. Jednym z najczęściej zadawanych jest to, jakie dokumenty będą potrzebne przy składaniu wniosku.

Najczęściej potrzebne dokumenty

Każdy bank ma swoje wymagania, więc nie sposób podać uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o dokumenty potrzebne przy składaniu wniosku o kredyt przez Internet. Jednak można wskazać, jakie dokumenty są ogólnie wymagane przez banki. Są to:

  • Dowód osobisty, ewentualnie paszport lub karta stałego pobytu w przypadku obcokrajowców (o ile bank udziela kredytów osobom bez polskiego obywatelstwa). Jest to dokument niezbędny, ponieważ potwierdza tożsamość osoby wnioskującej.

  • Zaświadczenie od pracodawcy o dochodach. Ten dokument jest wymagany bardzo często, ale nie zawsze.

  • Wyciąg z banku. Najczęściej to alternatywna forma potwierdzenia wysokości dochodów, którą dopuszczają niektóre banki. Bywa jednak, że banki wymagają jednocześnie zaświadczenia o dochodach oraz wyciągu z banku.

Warto też wiedzieć, że banki wymagają konkretnych źródeł dochodu, na przykład udzielają kredytu tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę albo nie udzielają kredytu osobom prowadzącym działalność gospodarczą.

Jak łatwo sprawdzić wymagania banku?

Wymagania banku co do dokumentów i źródeł dochodu łatwo sprawdzić za pomocą rankingu kredytów gotówkowych online. To serwis, który zbiera informacje o aktualnych ofertach banku i porównuje je ze sobą. Tak, aby klient mógł łatwo wybrać najlepszy kredyt dla siebie. Wystarczy, że klient poda, jaka kwota kredytu go interesuje i jak długo zamierza go spłacać.

Taka porównywarka kredytów online wyświetla nie tylko kwotę rat i RRSO dla każdej z ofert, ale także informacje o wymaganych dokumentach, dopuszczanych źródłach dochodu i innych warunkach stawianych przez bank.

Wystarczy więc, że wejdziesz na stronę rankingu kredytów gotówkowych online, podasz potrzebne informacje i przejrzysz szczegóły wyświetlonych ofert. Zacznij od tych na samej górze – ranking kredytów najpierw wyświetla tanie kredyty, a potem kolejno coraz droższe.

Kiedy znajdziesz dla siebie odpowiednią ofertę, po prostu przygotuj wymagane dokumenty, a następnie kliknij w przycisk „Złóż wniosek” wyświetlający się obok danej oferty.

Znalezienie taniego kredytu przez Internet nigdy nie było prostsze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.