Wiadomości z Mysłowic

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach

  • Dodano: 2018-08-31 09:45

Loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach – poczuj się jak podczas skoku spadochronowego! Loty w aerotunelu to doskonała okazja, aby doznać emocji towarzyszących skokom spadochronowym – teraz to możliwe także w Katowicach!

Tunele aerodynamiczne najczęściej kojarzone są z badaniami aerodynamiki rozmaitych obiektów, na przykład samochodów czy samolotów. Jednak tunel aerodynamiczny ma jeszcze jedno zastosowanie – służy do imitacji warunków swobodnego spadania podczas skoku spadochronowego.

Aktualnie w Polsce działa coraz więcej tuneli aerodynamicznych, które służą jako wsparcie dla skoczków spadochronowych, ale również są kapitalnym pomysłem na rozrywkę dla każdego, kto lubi adrenalinę. Jak lata się w aerotunelu? Czy to dobry wybór dla każdego? Ile trzeba będzie zapłacić za usługę?

 

Pionowy tunel aerodynamiczny – co to jest?

Do imitacji swobodnego spadania wykorzystuje się pionowe tunele aerodynamiczne. Są to tunele, których konstrukcja obejmuje duże wentylatory pozwalające na rozpędzeni strug powietrza do prędkości nawet 300 kilometrów na godzinę.

Osoba, która znajduje się na specjalnej ażurowej platformie w tunelu, może być wtedy podniesiona w górę przez prędkość wiatru. W rezultacie uzyskuje się efekt podobny do swobodnego spadania w przestworzach, czyli do spadania bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu.

Początkowo tunele aerodynamiczne używane były głównie przez skoczków spadochronowych w celu doskonalenia swoich umiejętności, ale obecnie są otwarte praktycznie dla każdego, kto poszukuje niecodziennej rozrywki.

 

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu aerodynamicznym są doskonałą okazją do tego, aby poczuć się jak podczas spadania w powietrzu bez żadnych ograniczeń. To bezpieczna zabawa, która w przypadku osób niedoświadczonych odbywa się pod okiem instruktora.

Pierwszym krokiem jest dokonanie rezerwacji na dogodny termin. Teraz można zrobić to również całkowicie on-line, czyli nie trzeba udawać się osobiście na miejsce. Wystarczy wybrać dogodną godzinę i opłacić lot. Można także zakupić voucher upominkowy – tunel aerodynamiczny może być kapitalnym pomysłem na prezent na różne okazje, na przykład na urodziny, imieniny, Dzień Chłopaka, Dzień Matki, ślub, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Wyznaczonego dnia, przed godziną lotu, należy udać się na miejsce. Tam uczestnik otrzymuje odpowiednie wyposażenie takie jak kask i kombinezon i bierze udział w krótkim szkoleniu informującym go o zasadach lotu w tunelu. Gdy wszystko jest już przygotowane, wchodzi do środka z instruktorem i może rozpocząć zabawę.

Standardowy czas lotu w tunelu aerodynamicznym wynosi 3 minuty dzielone na dwie części po 1,5 minuty. Jeśli uczestnik lotu chciałby polatać dłużej, wtedy może wykupić także większy pakiet. To duży plus w porównaniu ze skokami spadochronowymi, ponieważ pozwalają one na uzyskanie wyniku tylko około 30-60 sekund swobodnego spadania.

W trakcie lotu instruktor może pokazać uczestnikowi różne ewolucje, które nie są trudne w wykonaniu. Poza tym samo doznanie lotu w przestworzach jest bardzo realistyczne i dzięki temu każdy latający może poczuć na swojej skórze spadanie bez żadnych ograniczeń.

 

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym?

Osoby zainteresowane lotami w Katowicach także mają okazję, aby spełnić swoje marzenie – zaprasza tunel aerodynamiczny Profly, który jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego rodzaju w Polsce. Tunel znajduje się przy ulicy Chorzowskiej, zatem w samym centrum miasta.

Loty w tunelu aerodynamicznym wcale nie są bardzo drogie. Za lot trwający 3 minuty zapłacimy około 249 złotych, natomiast w przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia – 219 złotych. W Profly można skorzystać także z wielu różnych promocji, dzięki którym loty są jeszcze tańsze. Można również zapisać się na szkolenie, które może być także wstępem do dalszej nauki lotów oraz skoków spadochronowych.

Rezerwację na lot w tunelu można wykonać już teraz za pośrednictwem strony internetowej: katowice.profly.pl. Dostępne są także vouchery upominkowe wysyłane do klienta w ciągu 1 minuty – to kapitalny pomysł na prezent na różne okazje.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Adam

    latałem i u was i w Lesznie jako że to był pierwszy tunel otwarty tunel w Polsce. Rozrywka świetna spróbować warto

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.