Wiadomości z Mysłowic

Nowoczesne systemy karniszy – co warto wiedzieć?

  • Dodano: 2024-03-18 18:00, aktualizacja: 2024-03-20 21:08

Wybór karnisza do domu to nie tylko kwestia jego rozmiaru i koloru. Nowoczesne systemy karniszy oferują znacznie więcej. Jeśli tego potrzebujesz, karnisz może być praktycznie niewidoczny lub przeciwnie – być mocnym akcentem dekoracyjnym. Karnisze sufitowe mają jeszcze jedną zaletę – w razie potrzeby można dostosować ich kształt do okien narożnych lub wykuszowych.

Szyny sufitowe do nowoczesnych wnętrz – tak wykorzystasz ich zalety

Szyny sufitowe są płaskie i praktycznie niewidoczne. Nie pełnią funkcji dekoracyjnej, ale mają inne zalety. Świetnie nadają się na bardzo duże okna lub przeszklone ściany. Można je łączyć praktycznie w nieskończoność.

Jeśli w pomieszczeniu jest okno wykuszowe, szyny sufitowe – Karnix doskonale sobie z tym poradzą. Można dostosować ich profil do kształtu okna. Tym samym można zasłonić całe okno jedną zasłoną, co niewątpliwie podniesie estetykę wnętrza.

Jeśli okno ma być udekorowane zarówno zasłoną, jak i firaną, bez trudu kupisz karnisz podwójny na stronie karnix.pl. Unikniesz dzięki temu konieczności montowania dwóch osobnych karniszy.

Szyny sufitowe czy karnisze drążkowe – które rozwiązanie będzie lepsze?

Im mniejsza odległość między oknem a sufitem, tym bardziej zaleca się powieszenie szyny sufitowej. Karnisz w takim wypadku mógłby wchodzić w światło okna, co jest dekoracyjnym błędem. Lepszym rozwiązaniem będzie karnisz sufitowy z maskownicą – Karnix.pl. Jego minimalistyczny wygląd dobrze wpisze się we wszystkie wnętrza, z naciskiem na te, gdzie na dekorację nad oknem nie ma miejsca lub jest go bardzo mało.

Jeśli jednak na ścianie nad oknem jest miejsce nad karnisz, a wystrój wnętrza dopuszcza okazałe dekoracje, jak najbardziej można zamontować karnisze nowoczesne od producenta Karnix. Ich atutem jest subtelny, proporcjonalny wygląd i duży wybór zakończeń, który pozwoli perfekcyjnie dopasować styl karnisza do stylu wnętrza.

Jak wybrać kolor karnisza do nowoczesnego wnętrza?

Każde wnętrze, także nowoczesne, może być urządzone w dowolnej gamie kolorystycznej. O nowoczesności bowiem świadczą nie tylko kolory. Ważniejszy jest dobór mebli, dodatków, gra świateł i funkcjonalność pomieszczeń.

Karnisze często postrzegane są jako część okna, a ich kolor dobierany do barwy framug. Nie jest to dobry pomysł. Dużo lepszym będzie dobór karnisza do koloru mebli lub podłogi – wówczas pomieszczenie będzie wyglądało na bardziej jednolite. Szeroki asortyment karniszy w sklepie Karnix.pl pozwala na dopasowanie koloru nawet do bardzo oryginalnych wystrojów kuchni, salonów czy sypialni.

Większość klientów szuka karniszy stylizowanych na metalowe lub drewniane. To powszechny i dobry wybór, nie można mu nic zarzucić. Warto jednak pamiętać, że istnieją karnisze, których barwa może zaskakiwać, a w pierwszej chwili nawet szokować. Należy do nich chociażby karnisz czarny – Karnix. W pierwszym odruchu unikamy go, obawiając się zaciemnienia wnętrza. Jednak głębsza analiza zwykle pozwala zauważyć, że czarny karnisz nie ma wpływu na ilość światła w pomieszczeniu, natomiast może być ciekawym sposobem na urządzenie nowoczesnego wnętrza. Czarne karnisze są często widywane w aranżacjach monochromatycznych i japońskich.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.