Wiadomości z Mysłowic

Sporty Spalające Najwięcej Kalorii - Przykłady

  • Dodano: 2023-02-27 13:00

Dbanie o zdrową sylwetkę jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Warto wiedzieć, na jakie aktywności należy stawiać w zależności od tego, jaki efekt chcecie osiągnąć poprzez ćwiczenia. Jedni pragną budować masę mięśniową, natomiast inni preferują wysmuklanie swojej sylwetki przy pomocy danej dyscypliny sportowej. Jakie są jednak sporty spalające najwięcej kalorii? Na jaką aktywność zdecydować się na redukcji? Sprawdź.

Sporty Spalające Najwięcej Kalorii a Redukcja

Jak wiadomo, powszechność i świadomość na temat zdrowego stylu życia jest już coraz większa, a to duży plus. Wszystko za sprawą faktu, że coraz trudniej jest wciskać ludziom nieprawdziwe informacje na temat życia na diecie. Przykładowo, coraz więcej osób wie, że dieta wcale nie składa się wyłącznie z sałatek pełnych warzyw, a może być w niej miejsce na masę normalnych posiłków. Więcej mówi się także o redukcji.

Chodzi tutaj oczywiście o zredukowanie liczby spożywanych kalorii w celu pozbycia się konkretnej ilości masy ciała. Każdy oblicza swoje zapotrzebowanie kaloryczne indywidualnie, gdyż zależy ono od waszej wagi, wzrostu oraz tego ile razy w tygodniu ćwiczycie. Jeśli chcecie połączyć zrzucanie wagi z ćwiczeniami, to warto wybrać sporty spalające najwięcej kalorii. Co właściwie do nich należy? Przekonacie tego poniżej.

Powszechnie wiadomo, że wielu freak fighterów w trakcie przygotowywania się do walk również musi schudnąć. Dzięki odpowiedniej wadze jest w stanie przystąpić do zawodów. Jeśli interesuje was typowanie faworytów, to sprawdźcie Prime MMA Typy. Dzięki nim poznacie typy oraz kursy na najbliższą gale Prime, co z pewnością pomoże wam w obstawieniu najbardziej prawdopodobnych zwycięzców według bukmacherów.

Co Ćwiczyć, Żeby Spalić Kalorie - Przykłady

Skupmy się teraz na konkretnych sportach, które powinniście ćwiczyć, aby spalić dużo kalorii. Zacznijmy od sezonowych sportów, takich jak narty, czy łyżwy. Podczas wykonywania tych konkretnych aktywności jesteście w stanie spalić nawet 420 kalorii w ciągu jednej godziny! Oczywiście są jeszcze inne możliwości i to całoroczne. Świetnym tego przykładem jest oczywiście nic innego jak chodzenie po górach. Ile spala kalorii?

Podczas aktywnego wchodzenia po górze jesteście w stanie spalić nawet 540 kalorii przy ciągłym marszu i coraz większym wzniesieniom. Trekking, czyli spacer po górach czy lesie wraz z ciężkim plecakiem może pomóc wam spalić nawet 630 kalorii w ciągu godziny. Warto również spróbować jazdy na rolkach, gdyż ta w ciągu jednej godziny spala aż 680 kalorii. Co jeszcze zalicza się do sportów, które spalają kalorie?

W tym zestawieniu nie można zapomnieć o bieganiu, które z pewnością kojarzy nam się z odchudzaniem. Jeśli w trakcie godzinnego biegu utrzymacie prędkość 8 km/h, to spalicie aż 750 kalorii! Pływanie również jest doskonałą możliwością na odchudzanie. Oczywiście musi być ono wykonywane w odpowiednim tempie. Przy bardzo intensywnym wykonywaniu tej aktywności spalicie nawet do 890 kalorii w ciągu godziny.

Sporty Spalające Najwięcej Kalorii - Top 3

Czas na trzy ostatnie pozycje na naszej liście, dzięki którym spalimy najwięcej kalorii z całego powyższego zestawienia. Jeśli chodzi o podium, to 3 miejsce zajmuje jedna ze sztuk walki, a dokładniej taekwondo. Jeśli przeprowadzimy godzinny intensywny trening tego sportu, to około 930 spalonych kalorii w jedną godzinę. Drugie miejsce naszej listy należy do niczego innego jak skakania na skakance oczywiście w odpowiednim tempie.
W tym przypadku mamy naprawdę wysoki poziom spalanych kalorii. W trakcie jednej godziny jest szansa na spalenie ich niemal 1050! Oczywiście mimo to nie jest to najlepsza opcja do spalania kalorii. Sporty spalające najwięcej kalorii mają swojego faworyta. Jest to oczywiście bieganie z prędkością 13 km/h. W tym przypadku spalonych kalorii na godzinę jest nawet 1070! Wybierzcie najlepszą opcję dla siebie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.