Wiadomości z Mysłowic

Twoja pamięć zaczyna płatać figle? Sprawdź jak temu zaradzić

  • Dodano: 2022-08-16 08:00, aktualizacja: 2022-08-16 08:03

Kolejny raz zapomniałeś o umówiony spotkaniu? Zrobienie zakupów bez wcześniej przygotowanej listy skutkuje nie kupieniem połowy rzeczy? Niestety, problemy z pamięcią w obecnych czasach doskwierają nie tylko osobom starszym. Dziś spotykane są bardzo często u młodych osób, których mózgi są najzwyczajniej w świecie przeciążone. Choć niewiele osób wie, problemy z pamięcią oraz ogólną koncentracją mogą wynikać z różnych chorób mózgu. Pojawia się kluczowe pytanie - czy da się zachować niezawodną pamięć na lata? Oczywiście, że tak, jeśli wiesz jak to robić. Poznaj nasz sposób!

Pamięć to Twój największy skarb! Dbaj o nią regularnie

Pamięć to dar jaki posiadamy. Dzięki niej jesteśmy w stanie uczyć się nowych rzeczy i pamiętać jak je wykorzystywać w praktyce. Gdyby nie nasza zdolność do zapamiętywania niemożliwe było wykonywanie nawet najprostszych czynności. Rozpatrując pamięć w kwestii biologicznej wyróżnia się dwa jej rodzaje: krótkotrwałą i długotrwałą. Pierwsza dotyczy aktualnie wykonywanych czynności np. pamiętamy czy wieczorem umyliśmy zęby. Z kolei pamięć długotrwała polega na umiejętności przypominania sobie wydarzeń z przeszłości. Dlaczego tak dużo osób ma problemy z pamięcią? W przypadku osób starszych pod uwagę należy wziąć zmniejszającą się wraz z wiekiem liczbę komórek oraz połączeń nerwowych. Zaburzenia zdolności zapamiętywania coraz częściej pojawia się również u osób młodych. Głównym powodem jest stres! Codzienne obowiązki zarówno w pracy jak i w domu, szybkość życia przyczyniają się do długotrwałego odczuwania stresu, który z kolei negatywnie wpływa na funkcjonowanie hipokampu, czyli ośrodka mózgu odpowiedzialnego właśnie za pamięć.

Zioła na pamięć od matki natury – prosty sposób na pamiętanie o wszystkim

Na stan pamięci ma wpływ wiele czynników. Aktywność fizyczna oraz dieta to tylko część z nich. Dużą popularnością cieszy się również rozwiązywanie wielu łamigłówek logicznych oraz czytanie książek. Te z pozoru proste działania przyczyniają się do powstawania większej ilość połączeń nerwowych. Przy dbaniu o pamięć konieczne jest jednak podjęcie kompleksowych, a przede wszystkim regularnych działań. Pomocne tutaj okazują się ajurwedyjskie zioła na pamięć. Ich drogocenne działanie na układ nerwowy pomaga w uspokojeniu oraz obniżeniu poziomu odczuwanego stresu. Wspomniana mieszanka ziół jaką znajdziesz w DEVA Harmony wpływa także na lepszą kondycje układu odpornościowego. Głównym założeniem ajurwedy jest nie tylko niwelowanie pojawiających się objawów ale także kompleksowe docieranie do źródeł problemów. Musisz wiedzieć, że dbając regularnie o swoją kondycję zdrowotną opóźniasz także pojawienie się różnych problemów w późniejszym wieku. Odrzuć przypominające karteczki na bok! Z odpowiednimi preparatami ziołowymi nie będziesz ich potrzebować!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.