Wiadomości z Mysłowic

Umowa o dzieło a kredyt gotówkowy - gdzie?

  • Dodano: 2018-01-26 15:30

Ponad 1 mln Polaków pracuje w oparciu o umowy cywilnoprawne, w tym umowy o dzieło. Taka forma zatrudnienia dla wielu osób jest bardzo korzystna, ale trzeba liczyć się z wieloma niedogodnościami. I wcale nie chodzi wyłącznie o brak jakichkolwiek świadczeń, lecz również trudność z dostępem do kredytów bankowych. Czy mając umowę o dzieło faktycznie ciężko jest otrzymać wsparcie finansowe? Sprawdzamy.

Kredyty gotówkowe to produkty bankowe, z których korzysta większość Polaków. Są one łatwo dostępne – często bez konieczności dopełniania wielu formalności. Jeśli chodzi o zależność umowa zlecenie a kredyt gotówkowy, osoby zatrudnione w ten sposób mają coraz większą szansę na uzyskanie wsparcia finansowego. Czy to oznacza, że podobnie będzie w przypadku umowy o dzieło?

Banki zmieniają podejście do umów o dzieło

Jeszcze kilkanaście lat temu praca w oparciu o umowę o dzieło właściwie wykluczała możliwość starania się o kredyt. Obecnie banki, w obliczu sytuacji na rynku pracy, zmieniają swoje podejście do klientów zatrudnionych w oparciu o tego rodzaju umowy cywilnoprawne. Dlatego coraz częściej akceptowane są dochody, których źródłem jest praca na umowę o dzieło.

Nie oznacza to jednak, że każdy może otrzymać wsparcie finansowe. Trzeba spełniać kilka istotnych warunków, wśród których wymienić można m.in. ciągłość zatrudnienia. Oznacza to, że kredytobiorca ma szansę na kredyt tylko wtedy, jeśli jest zatrudniony od dłuższego czasu, a umowy z pracodawcą podpisuje cyklicznie.

Gdzie ubiegać się o kredyt gotówkowy przy umowie o dzieło?

Istnieje wiele banków, które akceptują dochody uzyskiwane w ramach umowy o dzieło. Różne mogą być jednak warunki dotyczące minimalnego okresu zatrudnienia oraz ciągłości podpisywanych umów. Najczęściej wymagany jest roczny okres zarobkowania, aczkolwiek niektóre banki akceptują zatrudnienie wynoszące 6 miesięcy. Warto przy tym podkreślić, że część instytucji analizuje nie tylko dochody z roku bieżącego, ale również poprzedniego.

Jak wynika z analiz ofertowych poszczególnych banków, o kredyt gotówkowy możesz ubiegać się między innymi w:

  • Alior Banku
  • BGŻ BNP Paribas
  • BZ WBK
  • Eurobanku
  • Getin Banku
  • Banku Pocztowym.

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną opcję, zdecyduj się na porównanie ofert kredytów gotówkowych na finanse.rankomat.pl. Dzięki temu nie tylko poznasz konkretne warunki przyznawania wsparcia finansowego, ale również poznasz różnice w kosztach, wynikających m.in. z prowizji czy ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.