Wiadomości z Mysłowic

Zielarnie w Mysłowicach - trzy kroki do dobrego samopoczucia.

  • Dodano: 2020-11-04 08:15, aktualizacja: 2020-11-04 08:19

Wellness to jeden z największych trendów ostatnich czasów. I choć często mylone jest ze SPA, tak naprawdę oznacza pewien sposób życia gwarantujący balans między dobrym samopoczuciem fizycznym a psychicznym. Ludzie coraz częściej poszukują sposobów na tzw. długowieczność. Chcą dobrego zdrowia, dużych zasobów energii, a także, jeśli nie przede wszystkim, pięknego wyglądu. I tu odpowiedzią staje się powrót do natury oraz walka z wszechobecną "chemią". Najprościej rozprawić się z nią w trzech prostych krokach.

Zioła - remedium na zatrute organizmy

Powodów złego samopoczucia może być wiele. Jednak, jeżeli nie jest ono związane z poważną lub przewlekłą chorobą, może być skutkiem zbyt dużej ilości toksyn w organizmie. W ostatnich latach bardzo popularnym stało się oczyszczanie organizmu. W tym celu używa się mieszanek ziół, które pobudzają m.in. pracę wątroby, czy nerek. Duży wybór oczyszczających specyfików posiadają sklepy zielarskie w Mysłowicach. Można wśród nich znaleźć czystek, pokrzywę, ostropest plamisty, przetacznik leśny, czy też łopian większy.

Naturalna żywność - przez żołądek do zdrowia

Bardzo istotnym elementem w przywracaniu dobrego samopoczucia jest to co kładziemy na naszym talerzu. Świadomy wybór produktów spożywczych jest o tyle ważny, że powstały nawet nurty przywracania zdrowia dietą. Często zaślepieni reklamami jednych i tych samych produktów, nie jesteśmy w stanie dostrzec całej gamy lepszych odpowiedników. Zamiast łykać sztuczne witaminy w tabletkach, warto sięgnąć po pyłek pszczeli, naturalne oleje tłoczone na zimno, czy też ekologiczne soki. Posiadają one duże pokłady witamin oraz składników mineralnych zapewniających dobre samopoczucie, obniżając stres oraz poprawiających procesy trawienne.

Kosmetyki naturalne dla każdego

Pomimo że kosmetyki traktowane są drugorzędnie to mają duży wpływ na zdrowie i wygląd człowieka. Łatwo nie docenić ich roli, a przecież są używane nawet kilkanaście razy dziennie: zaczynając od mydła, przez antyperspiranty, na paście do zębów kończąc. Produkty te posiadają w swoim składzie chyba najwięcej "chemii", czyli substancji niekorzystnie wpływających na organizm i zdrowie człowieka. Stąd tak żywe zainteresowanie naturalnymi kosmetykami, których podstawą są naturalne składniki ekologicznego pochodzenia. Najbardziej pewnym źródłem, z którego można nabyć takie produkty są sklepy zielarskie. Aby wybrać ten najbliżej naszego miejsca zamieszkania można skorzystać z bazy sklepów zielarskich, których dobrym przykładem jest (https://sklepy-zielarskie.pl/l/m-myslowice/).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.