Wiadomości z Mysłowic

Dostęp do IBUK LIbra, Legimi i Ebookpiont BIBLIO - Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza

 • Dodano: 2021-07-30 06:30, aktualizacja: 2021-07-29 22:01

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach od sierpnia bieżącego roku umożliwi swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w trzech serwisach - IBUK Libra, Legimi oraz Ebookpoint BIBLIO.

Znajdziemy w nich publikacje dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne), ale również z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, poradniki i słowniki. Dodatkowo serwis Ebookpoint BIBLIO oferuje wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych, a także audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do w/w platform uzyskano w ramach zadania „Książki online dla każdego”. Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021

Aby otrzymać dostęp do serwisów należy pobrać kod osobiście w swojej filii bibliotecznej lub mailowo, pisząc na adres czytelnia@mbpmyslowice.pl i podać swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej, następnie zarejestrować się lub zalogować na wybranej platformie, wprowadzić pobrany wcześniej kod i korzystać z zasobów. Kody wydawane będą od 2 sierpnia 2021 r. Kody do IBUK Libra dają możliwość korzystania z platformy przez rok, czyli do 3 sierpnia 2022 r., natomiast do Legimi oraz Ebookpoint BIBLIO przez miesiąc od ich aktywowania. Po tym czasie (wygaśnięciu dostępu) można pobrać następny miesięczny kod. W każdym miesiącu kalendarzowym wydawana jest kolejna, ale ograniczona liczba kodów.

Pula miesięczna kodów do Legimi to 60 sztuk, natomiast do Ebookpoint BIBLIO - 20.

Kto pierwszy ten lepszy!

Szczegółowe informacje o serwisach:

IBUK Libra – od 4 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ponad 3500 ebooków w serwisie IBUK Libra. Znaczna część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów i pracowników naukowych (prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne, techniczne). Ponadto wśród e-książek znajdują się publikacje z zakresu literatury pięknej, literatury faktu, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki i słowniki. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do IBUK Libra wykonaj następujące kroki:

 1. pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres czytelnia@mbpmyslowice.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem),
 2. wejdź na stronę https://libra.ibuk.pl/
 3. postępuj zgodnie z instrukcją dostępną na https://libra.ibuk.pl/jak-zaczac-uzywac

Raz aktywowany kod umożliwia korzystanie z bazy aż do końca trwania rocznej licencji, czyli do 3.08.2022 r.

Legimi – od 2 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).

Aby otrzymać dostęp do Legimi wykonaj następujące kroki:

 1. pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres czytelnia@mbpmyslowice.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem),
 2. wejdź na stronę www.legimi.pl/bs_katowice/
 3. wprowadź otrzymany kod,
 4. załóż konto lub zaloguj się na swoje konto, jeśli już je posiadasz,
 5. czytaj bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu!

Ważna informacja – nie ma możliwości korzystania z Legimi na czytnikach Kindle oraz brak dostępu do audiobooków. Są one widoczne w katalogu, ale nie da się ich wgrać i słuchać. Czytelnicy, którzy chcą korzystać z Legimi na komputerze muszą skorzystać z aplikacji: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/legimi-ebooki-bezlimitow/9wzdncrdcngl?activetab=pivot:regionofsystemrequirementstab - tam też niezbędne informacje techniczne.

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu
kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów.

Ebookpoint BIBLIO – od 1 sierpnia 2021 roku nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym bogaty wybór literatury pięknej, a także wydawnictwa grupy wydawniczej Helion, w tym cenione i popularne tytuły z dziedziny informatyki i dziedzin pokrewnych. Udostępniane są ebooki, audiobooki oraz e-kursy. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową.

Aby otrzymać dostęp do Ebookpoint BIBLIO wykonaj następujące kroki:

 1. pobierz kod w swojej bibliotece lub mailowo, pisząc na adres czytelnia@mbpmyslowice.pl i podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być jej zarejestrowanym czytelnikiem),
 2. wejdź na https://biblio.ebookpoint.pl/
 3. zarejestruj się lub zaloguj, jeśli posiadasz już konto,
 4. wprowadź otrzymany kod,
 5. korzystaj z tysięcy ebooków, audiobooków oraz kursów online!

Po wygaśnięciu dostępu możesz pobrać w swojej bibliotece następny miesięczny kod. W każdym miesiącu
kalendarzowym wydawana jest kolejna, ograniczona liczba kodów.

Kto pierwszy ten lepszy!

Biblioteka Ebookpoint BIBLIO to oparta na nowoczesnej technologii platforma gromadząca najnowszą literaturę: beletrystyczną, podróżniczą i przewodnik oraz specjalistyczną skierowaną do szerokiego grona czytelników, którzy otrzymają dostęp do jedynej w Polsce e-biblioteki, posiadającej w swojej ofercie ebooki, audiobooki oraz video kursy. Biblioteka Ebookpoint BIBLIO jest częścią serwisu ebookpoint.pl - dostawcy treści elektronicznych, będącego jednym z liderów tego segmentu w Polsce, posiadającego w swojej ofercie ponad 80.000 tytułów.

Dostęp do IBUK LIbra, Legimi i Ebookpiont BIBLIO - Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również