Wiadomości z Mysłowic

Ekopatrol u przedszkolaków

  • Dodano: 2018-03-22 07:45, aktualizacja: 2018-03-22 10:50

W dniu 14 marca 2018 r. w ramach programu edukacyjnego „ja też mogę walczyć ze smogiem” przeprowadzono warsztaty w przedszkolu nr 20 im. Misia Uszatka w Mysłowicach.

Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska podczas prowadzonych zajęć zachęcali najmłodszych mieszkańców miasta do podjęcia walki ze smogiem. Spotkanie miało charakter edukacyjno-warsztatowy. Urzędnicy starali się w sposób atrakcyjny dla dzieci pokazać, że poprzez swoją postawę i działania mogą wpłynąć na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w zajęcia i jak się okazało mają już sporą wiedzę w tym zakresie. Warsztaty poprzedziła wizyta Ekopatrolu GIG i Mysłowickiej Straży Miejskiej, zaproszonych przez Wydział Ochrony Środowiska.

Na koniec w ramach nagrody i aby pamiętały, że ich działania mają znaczenie, każde z Nich otrzymało kolorowankę oraz opaskę z napisem „walczę ze smogiem”. Dla grupy przewidziano również drobne upominki w postaci edukacyjnych książek i puzzli. Ponadto zwrócono się o przekazanie rodzicom ulotek informacyjnych, aby dotrzeć również do dorosłych mieszkańców miasta.

Dzieci poproszone zostały o wykonanie rysunków, w których mają pokazać jak każde z nich, na co dzień, będzie walczyć ze smogiem. Najładniejsze prace zostaną wystawione w Wydziale Ochrony Środowiska.

GALERIA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również