Wiadomości z Mysłowic

Muchy zagrają w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-12-11 08:15, aktualizacja: 2018-12-11 08:17

Jeden z najważniejszych polskich albumów rockowych ubiegłej dekady znów zabrzmi na żywo! Po fenomenalnych epizodach na letnich festiwalach zespół Muchy zagra w siedmiu polskich miastach, w tym w Mysłowicach, debiutancki krążek „Terroromans”!

Występ-niespodzianka na kwietniowym Spring Breaku, koncerty na scenach tegorocznych festiwali Open’er i OFF, a także reedycja „Xerroromans” uzupełniona o całkiem nową piosenkę – Muchy triumfalnie wracają do gry. Michał Wiraszko, Piotr Maciejewski i Szymon Waliszewski (po długiej przerwie zespół koncertuje w oryginalnym składzie) przypominają o swojej pierwszej płycie, która odbiła się szerokim echem wśród słuchaczy i dziennikarzy. Jakub Radkowski ze Screenagers pisał jedenaście lat temu: „Terroromans jest kulturowym wydarzeniem. Dla mnie i dla wielu moich znajomych wręcz o niesamowitej randze”. Wtórował mu Tomasz Waśko z Porcysa, dodając, że: „siła krążka poznańskich muzyków tkwi bowiem między innymi w tym, że spełnia on oczekiwania bardzo różnych odbiorców”.

Po świetnie przyjętym powrocie na scenę, mający na swoim koncie ponad 700 koncertów zespół wyruszył w trasę, podczas której usłyszymy w całości debiutancką płytę poznańskiej grupy. Tej jesieni Muchy zagrają m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Trasę zakończy koncert w Mysłowickim Ośrodku Kultury (ul. Grunwaldzka 7), który odbędzie się 15 grudnia o godzinie 19:00.

Tego dnia na scenie MOK-u zaprezentuje się również zespół Drekoty. Grupa, w której skład wchodzą Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech ma na swoim koncie koncerty na najważniejszych polskich festiwalach, a także w Niemczech, Austrii, czy Turcji. W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego, natomiast w tym roku zespół wydał płytę zatytułowaną “lub maszyna dzika trawa”, na której oprócz trzech grających w zespole dziewczyn pojawili się również goście - Antoni Gralak, Kasia Kolbowska, Raphael Rogiński, Paweł Szpura i Mikołaj Trzaska.

Bilety na koncert w cenie 35 zł (I pula) i 45 zł (II pula) do nabycia w kasie Mysłowickiego Ośrodka Kultury oraz na stronie KupBilecik.pl.

Muchy zagrają w Mysłowicach

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.