Wiadomości z Mysłowic

Nie ma mowy o podwyżkach cen wody

  • Dodano: 2018-03-28 13:15

Poniżej informacja Prezydenta Mysłowic w sprawie podwyżki cen wody.

Szanowni Państwo,

W Mysłowicach mieszkańcy nie będą płacić więcej za wodę.

Zgodnie z nowymi przepisami, miasto nie ma żadnego wpływu na ustalenie wysokości stawek za wodę . Leży to w kompetencji Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie", któremu propozycje stawek przesyła przedsiębiorstwo wodociągowe. Zaproponowana przez MPWiK nowa taryfa musi uwzględniać wszelkie zobowiązania przedsiębiorstwa, a jego sytuacja finansowa jest stale niekorzystna. Zgłoszona taryfa musiała zatem być wyższa i wynosi 21,34 zł. Jednak miasto, tak jak to do tej pory, pomoże mieszkańcom i dopłaci do taryf. Stawka pozostanie na niezmienionym poziomie - 16,32 zł.

Należy podkreślić, że dopłaty do taryfy realizowane były każdego roku, gdyż w innym wypadku mieszkańcy płaciliby za wodę dużo więcej. Wynika to ze złej sytuacji spółki - obecnie prowadzimy działania mające na celu jej restrukturyzację i poprawę sytuacji finansowej.

Proszę Mieszkańców, aby nie dali się zmanipulować i nie ulegali emocjom podgrzewanym przez ludzi, dla których cel polityczny i kampania wyborcza są ważniejsze niż dobro miasta i spokój Mieszkańców. Nie ma i nie było mowy o podwyżkach cen wody w Mysłowicach.

Edward Lasok
Prezydent Miasta Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.