Wiadomości z Mysłowic

Pierwszy wakacyjny weekend za nami

  • Dodano: 2021-07-06 06:30, aktualizacja: 2021-07-05 21:53

Miniony weekend był obfity w wydarzenia w naszym mieście.

W sobotę 3 lipca odbył się Festyn charytatywny ’’Jagódka’’ na stadionie Górnika Wesoła przy ulicy Sportowej 2. Celem tego wydarzenia była zbiórka pieniędzy na rodzeństwo Jagódkę i Gabrielka, którzy chorują na rzadki zespół chorób genetycznych. W programie festynu był m.in. pokaz militariów, możliwość sprawdzenia się na strzelnicy, zawody sportowe i mnóstwo innych atrakcji dla najmłodszych jak i trochę starszych uczestników.

Tego samego dnia na terenie Fundacji ’’2xkochaj’’ odbył się Festiwal Rodzinny pod hasłem DEPRESJA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY – „MOJE ŻYCIE MA ZNACZENIE’’. Celem kampanii był wzrost świadomości o zjawisku depresji wśród dzieci i młodzieży oraz zachęceniu mieszkańców Śląska by skorzystali z pomocy specjalistów. Wykład dla rodziców o tym jak mogą rozpoznać depresje u dzieci i nastolatków poprowadziła specjalistka psycholog/psychoterapeuta Beata Birnbach. Na festiwalu było dużo ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Od godziny 17:00 mieszkańcy mogli się bawić przy rytmach muzyki tanecznej w Park Słupna na Beach Party.

Sobotę zamykamy koncertem na rynku w stylu balansującym między muzyką elektroniczną, a synth-popem, na którym wystąpił Baasch. Był to pierwszy koncert w tym sezonie projektu Mysłowice Alternatywnie.

W niedzielę delegacja z Mysłowic wzięła udział w uroczystości państwowej, związanej z 100 rocznicą zakończenia III Powstania Śląskiego. Po uroczystości Prezydent Dariusz Wójtowicz wraz z I Zastępcą Prezydenta Wojciechem Chmielem i Zastępcą Dyrektora Mysłowickiego Ośrodka Kultury Sylwią Bobek, złożyli hołd śląskim bojownikom w Powstańczej Strefie Pamięci w Mysłowicach. Do miasta trafiła tablica upamiętniająca miejsca pamięci Powstań Śląskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również