Wiadomości z Mysłowic

Uważaj na nowe oszustwo za pośrednictwem portalu społecznościowego

  • Dodano: 2018-12-17 10:30

Ostrzegamy przed nową metodą oszustów, do której wykorzystują popularne portale społecznościowe. Oszust zakłada lub przejmuje konto na portalu podszywając się pod właściciela, a następnie wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę. Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz, jak się okazuje, znaleziono metodę również na młodych.

Policjanci w kraju odnotowywują przypadki oszustw przez popularne portale społecznościowe. Jak tym razem działają oszuści? Zakładają lub przejmują konta na portalach podszywając się pod niczego nieświadomego właściciela i wysyłają wiadomości do jego znajomych. Jeśli twój kolega lub koleżanka nagle przesłali ci poprzez komunikator prośbę o pożyczkę w formie przelewu na wskazane konto, nie czyń tego bez wcześniejszej weryfikacji, czyli rozmowy z zainteresowanym, rzeczywistym znajomym.

Przestrzegamy przed tym oszustwem nie bez powodu. W czwartek (13 grudnia) 25-letni gliwiczanin stracił w ten sposób 1500 złotych, a dwa dni wcześniej młoda gliwiczanka „wsparła” finansowo podszywającego się pod kolegę oszusta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.