Wiadomości z Mysłowic

Grzegorz Klonek - dietetyk do zadań specjalnych

  • Dodano: 2019-01-10 08:15, aktualizacja: 2019-01-09 13:15

Z roku na rok rośnie zainteresowanie usługami dietetyka. Ten fakt nikogo nie dziwi – stale zwiększa się bowiem świadomość na temat zdrowego stylu życia i kluczowej roli właściwie zbilansowanej diety.

Dziś otyłość nie jest traktowana wyłącznie jako problem natury estetycznej, ale także jako poważny problem zdrowotny. Redukcja masy ciała jest zatem niezbędna, aby zminimalizować ryzyko licznych powikłań otyłości. Coraz częściej wizyta u dietetyka wynika ponadto ze wskazań lekarskich – osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny bowiem zmodyfikować sposób żywienia. Co ciekawe, takie zalecenia nie dotyczą wyłącznie chorób dietozależnych, takich jak cukrzyca typu 2, ale także wielu innych chorób. Nie podlega wątpliwości, że samodzielne skomponowanie takiej specjalistycznej diety nie jest możliwe. Okazuje się jednak, że takimi wyjątkowymi przypadkami nie zajmują się wszyscy dietetycy. Poszukiwać należy takiego fachowca, który specjalizuje się w układaniu diet dla osób o szczególnych wymaganiach żywieniowych.

Grzegorz Klonek to dietetyk do zadań specjalnych, który zajmuje się przede wszystkim odchudzaniem osób dotkniętych zaburzeniami hormonalnymi oraz chorobami przewlekłymi. Dietetyk może poszczycić się kompleksowym wykształceniem z zakresu dietetyki, a także stałym poszerzaniem swoich kwalifikacji. Nie bez znaczenia są także osobiste doświadczenia dietetyka z problemem nadwagi oraz towarzyszących jej zaburzeń metaboliczno – hormonalnych. Ostatecznie Grzegorz Klonek opracował taką metodę żywienia, która umożliwiła mu pokonanie insulinooporności oraz powrót do prawidłowej masy ciała. Dziś dietetyk dzieli się swoim bogatym doświadczeniem z osobami, które borykają się z podobnymi problemami. Najczęściej pacjentami, którzy trafiają do założonego przez Grzegorza Klonka Centrum Dietetyki Lenacor są osoby z cukrzycą, chorobą Hashimoto czy Gravesa – Basedowa. Ale nie tylko – tu pomoc znajdą także osoby z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, problemami skórnymi, alergią czy astmą. Grzegorz Klonek pomaga także unormalizować masę ciała pacjentom nie borykającym się z poważnymi schorzeniami, a także sportowcom. W Lenacor fachową pomoc otrzymają także dzieci i młodzież borykające się z nadwagą lub po prostu potrzebujące zdrowej diety zapewniającej optymalny rozwój.

W ramach opieki dietetycznej Grzegorz Klonek oferuje konsultacje, podczas których oceniany jest stan zdrowia pacjenta i precyzyjnie formułowane są cele terapii. Cele te realizowane są następnie dzięki spersonalizowanej diecie, a postępy w odchudzaniu są stale monitorowane. Dzięki temu możliwa jest skuteczna, trwała i przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia redukcja masy ciała. Prowadzi to do uzyskania wymarzonej sylwetki, doskonałego samopoczucia oraz trwale wypracowanych, zdrowych nawyków żywieniowych. Jeżeli masz problem z nadwagą, odwiedź stronę grzegorzklonek.com i zapoznaj się z ofertą dietetyka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.